Polazne osnove za IMP strategiju 2016-2020

IMP.ME_logoJedan od dva cilja UNESCO Participacija projekta NBCG
„IMP – strategija i obuka“ bila je izrada programskog dokumenta koji treba da posluži kao predložak za formulisanje strategije širenja informacione i medijske pismenosti kroz mrežu javnih i školskih biblioteka u Crnoj Gori.

Rešenjem direktora Nacionalne biblioteke, Jelene Đurović, obrazovana je Radna grupa mešovtiog sastava. Pored članova iz Biblioteke, svoje predstavnike su nominovali Ministarstvo kulture, Ministarstvo za informaciono društvo i telekomunikacije, kao i Zavod za školstvo. Tekst se može preuzeti preko linka u nastavku.

Strategija_ IMP_ FINAL

7 + = jedanaest