UNESCO priručnici u izdanju NBCG

Nacionalna biblioteka Crne Gore je u saradnji s Bibliotekom Plus tokom trajanja projekta „Informaciona i medijska pismenost – strategija i edukacija“ prevela i objavila dva UNESCO priručnika namenjena za popularizaciju i obuku u ovim novim pismenostima. To su „Informacijska i medijska pismenost – smjernice za politiku i strategiju“ i „Informaciona i medijska pismenost – program obuke nastavnika“.

Knjige su objavljene pod CC licencom koja dozvoljava slobodan pristup i fer korišćenje. Mogu se preuzeti sa Internet prezentacije NBCG.

9 × pet =