Школске библиотекарке у клубу „Љубитељи финих вебинара“

Славица Јурић из библиотеке Основне школе „Свети Сава“ из Бачке Паланке, и Весна Гошовић и Олга Васић, библиотекарке Основне школе „Ђорђе Крстић“ из Београда осмислиле су и реализовале једномесечни вебинар у клубу Љубитеља финих вебинара. Учесници су били из свих крајева Србије.

Оне за собом имају низ ауторских курсева и семинара за школске библотекаре, педагоге и наставнике, као и велико искуство у извођењу програма е-учења, тако да ништа мање од оног што су урадиле нисмо ни очекивали.

Ево њиховог извештаја:

Радионица је имала три дела.

1. Припремне активности трајале су пар дана пре вебинара:
    квиз о медијској писмености и
    упитник са самопроцену информационе писмености
    резултате оба квиза можете погледати и преузети на вики-страници.
  2. Вебинар за запослене о образовању, чији снимак можете погледати овде, а можете и на вики-страници, одржан је 20. јануара 2014. На истој вики-страници уграђена је презентација коју смо користили на вебинару.
  3. Радионички део у којем су наставници и стручни сарадници у периоду од 20-ак дана након вебинара на вики :
    * изнели своје предлоге наставних јединица или тема кроз које могу  развити вештине МИП;
    * планиралиили облике хоризонталног стручног усавршавања (на нивоу школе) којима је циљ повећање МИП компетенција запослених

Резултати су следећи: преко 100 наставника је решило квиз и упитник. На вебинар се пријавио максималан број од 100 колеге, али нису сви заиста и дошли – било је 80 наставника. Последњи део урадило је 50 наставника. Они су добили сведочанства.

Пажљиви читаоци ће приметити да су Славица, Весна и Олга за радионички део користиле платформу PBworks на којој је прошлог пролећа Алберт Бекхорст отворио простор за MIL Serbia. Предлажемо да информацију о свом радном простору проследе на MIL Serbia. Неком у тој заједници ко разуме наш језик ће можда користити, а и „нек’ се види да и ми коња за трку имамо“.

Иако је овај програм мало каснио, вредело га је сачекати. Драге колегинице, честитамо!

šest + = 9